Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної Гвардії під проводом есера Михайла Муравйова (згодом за свою жорстокість та свавілля страченого більшовиками) та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
четвер, 28 січня 2016 р.
вівторок, 26 січня 2016 р.
ДО УВАГИ УЧНІВ!!!
Відповідно до Правил Всеукраїнської українознавчої гри "Соняшник" якщо в останні дні реєстрації школа закрита на карантин в цих навчальних закладах реєстрація продовжується на два тижні після завершення карантину.
Реєстрація учасників триває з 01 вересня 2015 року по 31 січня 2016 року.
VІI Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» - 2016 проводиться відповідно до:
- наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про затвердження положень про Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник – учитель» та Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123 (з текстом наказу можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України http://www.rada.gov.ua/ у розділі "Законодавство", Міністерства освіти і науки України http://www.mon.gov.ua/ у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»);
- наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.11.2012 року № 1272 «Про проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник-учитель» та Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» (з текстом наказу можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України http://www.mon.gov.ua/ у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»);
- листа Міністерства освіти і науки України від 08.04.2013 року № 1/9-262 «Про перелік творчих конкурсів та інтелектуальних змагань» (з текстом листа можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України http://www.mon.gov.ua/ у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»);
- листа Міністерства освіти і науки України від 13.05.2015 року №2/2-14-927-15 «Про проведення VI Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів «Геліантус-учитель» та Всеукраїнського конкурсу фотографій «Моя Україна». З текстом листа можна ознайомитися у розділі "Правила та документи".
Талант дарований небом
125 років від дня народження П.Г.Тичини
Павло Григорович Тичина народився 27(15) січня 1891 р. у селі Піски Козелецького повіту Чернігівської губернії (тепер Бобровицького району Чернігівської області). Походив зі старовинного козацького роду (його пращур, за родинним переказом, був полковником у Богдана Хмельницького). Батько майбутнього поета був сільським дяком — вчителем «школи грамоти». Сім'я була багатодітна (народилося 13, зіп'ялося на ноги 9 дітей), жили впроголодь, зате гарно співали. Змалку Павло виявив хист до музики, малювання і віршування.
неділя, 24 січня 2016 р.
четвер, 21 січня 2016 р.
Єднання заради Незалежності
День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки
понеділок, 18 січня 2016 р.
Водохреща. Історія та традиції свята
Йордана (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов’язують хрещення на Йордані Христа.
Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
субота, 16 січня 2016 р.
Дитяче місто професій Kids Will
Вибір майбутньої професії - відповідальна і нелегка справа. Як важливо зрозуміти, що ця справа саме твоя? Щоб допомогти учням знайти відповіді на ці питання, необхідно велику роль приділяти профорієнтації. Це дасть змогу дитині проявити свої здібності та отримати змістовні уявлення про різноманітний світ професій.
четвер, 14 січня 2016 р.
145 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ А.Ю.КРИМСЬКОГО
КРИМСЬКИЙ
Учений-сходознавець, філолог, поет, перекладач |
Вільно володіючи майже шістдесятьма мовами, а також знаючи всі діалектні особливості української мови, Агатангел Кримський зробив значний внесок в українське й російське сходознавство та україністику.
Народився Агатангел Юхимович Кримський 15 січня 1871 р. у м. Володимирі-Волинському в родині, яка по батьковій лінії мала татарсько-білоруське коріння, а по материній - польсько-литовське.
середа, 13 січня 2016 р.
вівторок, 12 січня 2016 р.
неділя, 10 січня 2016 р.
З новими силами до підкорення навчальних вершин!
Усіх своїх колег, учнів, батьків вітаю з початком ІІ навчального семестру!
Бажаю всім миру, міцного здоров’я, натхнення в роботі та навчанні, здійснення мрій, впевненості у власних силах і відвертого прагнення до нових знань! Нехай буде успішною Ваша праця, наповнена творчістю і результативністю!
Нехай цей навчальний семестр стане періодом нових професійних досягнень, відкриттів та особистих звершень, а життя виставляє лише гарні оцінки!
субота, 9 січня 2016 р.
пʼятниця, 8 січня 2016 р.
Василь Андрійович Симоненко
Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для других виборює життя
Василь Симоненко - поет, журналіст.
Народився 8 січня 1935 року в селі Біївці, Лубенського району, Полтавської області
У 1957 році Василь Симоненко закінчив факультет журналістики Київського університету. Працював кореспондентом обласних газет, пізніше - республіканської «Робітничої газети». Почав писати вірші ще в студентські роки, але за життя офіційно була надрукована лише збірка «Тиша і грім» та казка «Цар Плаксій та Лоскотон». Проте великої популярності набули вірші Василя Симоненка, видані самвидавом. Увійшовши в історію української літератури як талановитий лірик, Симоненко не замикався в одному жанрі. Його творчу спадщину складають і патріотичні поезії, і соціальні вірші, і сатира. 1962 року Василь Симоненко разом з Аллою Горською та Лесем Танюком виявили місця поховання розстріляних НКВС на Лук'янiвському та Васильківському цвинтарях та в Биківні. Помер Василь Симоненко внаслідок швидкоплинної хвороби нирок у 1963 році.
Різдвяна казка
Веселим дзвінким дитячим співом на чолі з о. Георгієм вітають з різдвяними святами односельців учні нашої школи!
Щира вдячність їм за це!
Віримо, що маючи таку молодь, наше майбутнє буде прекрасним!
Христос Рождається! Славімо його!
Хай в день святого Різдва
Дзвенить усюди коляда,
Щастя велике вам звіщає,
Радійте, святкуйте!
Христос ся рождає!
Підписатися на:
Дописи (Atom)