середа, 2 березня 2016 р.

У письменника тільки і є один                учитель: самі читачі                                                 М. Гоголь 

Щорічно 3 березня по рішенню Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу відзначається Всесвітній день письменника                   

 Як святкують Всесвітній день письменника?
- Письменики, літератори та їхні друзі збираються на закриті вечірки, де діляться своїми досягненнями.
- Влаштовуються презентації нових праць.
- Найбільш відомі письменники отримують подарунки від своїх колег.
- Письменники дарують свої книги бібліотекам та читальним залам.
Історія:
Свято це ще молоде, відмічається починаючи з 1986 року, коли рішення про святкування ухвалив 48-й конгрес ПЕН-клубу - міжнародного об’єднання письменників. 
Це – міжнародне об’єднання письменників, яке, як зазначено в Хартії ПЕН-клубу, „виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між всіма країнами. Його члени зобов’язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також в усьому світі, коли це можливо. ПЕН-клуб виступає на захист свободи преси і проти необгрунтованого застосування цензури в мирний час. ПЕН-клуб вважає, що необхідне просування людства до більш високих форм політичної і економічної організації потребує вільної критики уряду, органів управління і політичних інститутів. Оскільки свобода передбачає добровільну стриманість, члени ПЕН-клубу зобов’язуються виступати проти таких негативних аспектів свободної преси, як неправдиві публікації, навмисна фальсифікація, спотворення фактів або тенденціозно безчесна їх інтерпретація заради політичних, групових або особистих цілей”.
ПЕН-клуб — це організація поетів-романістів, яка була заснована в Лондоні ще в 1921 році. Ініціатором створення даної структури була англійська письменниця Кетрін Емі Доусон-Скотт. Найперший склад ПЕН-клубу очолив Джон Голсуорсі. Після першого конгресу ПЕН-клубу Лондона регіональні центри цієї організації з'явилися в 11 країнах світу. Зараз їх налічується вже близько 130..  Абревіатура у назві цієї організації утворена від перших літер англійських слів “poets” - поети, “essayists” - есеїсти, “novelists” - романісти. Крім цього, вона співпадає з англійським словом “pen”, тобто ручка.
   Український ПЕН- центр багато років очолював Євген Сверстюк. Зараз Центр очолює Мирослав Маринович і робота дещо пожвавилася.




Немає коментарів:

Дописати коментар