неділя, 31 грудня 2017 р.

ВІТАЮ  ВСІХ  З  НОВИМ 2018 РОКОМ!!!


Новорічні пригоди моїх шестикласників

29 грудня у нашій школі відбувся новорічний карнавал. Незважаючи на те, що нас у класі всього вісім, мої дітлахи чудово справилися і показали один день з "Бюро новорічних привітань". а наші хлопчики перевтілилися у чарівних помічників Діда Мороза і принесли подаруночки під ялинку. Я пишаюся своїми дітками! Вони - найкращі!!!

субота, 9 грудня 2017 р.

Як запам’ятати правила з української мови

Якщо ви готуєтеся до ДПА чи  ЗНО, то часто мучитесь над тим, як запам’ятати правила з української мови…
Деякі з них можна вивчити швидко і весело, якщо знати такі мнемонічні вирази, що допомагають швидше пригадувати певні правила української мови.
Мнемо́ніка (грец. τα μνημονιχα — мистецтво запам'ятовування) (мнемотехніка) -  сукупність прийомів і способів, що полегшують запам'ятовування і збільшують обсяг пам'яті шляхом утворення штучних асоціацій.

неділя, 3 грудня 2017 р.

15 заповідей Григорія Сковороди, як мудро прожити життя

Григорій Савич Сковорода - український просвітитель -гуманіст, філософ, поет, педагог.
Настанови, які він давав під час життя, актуальні досі:

Український Сократ

Григорій Сковорода – найвидатніша постать у літературно-філософському житті України XVІІІ ст. Людина всебічно обдарована – філософ, мислитель, письменник, педагог, музикант, знавець Античності й Середньовіччя. Він постійно вчився, поглиблював свої знання – «перший розум наш…»

четвер, 30 листопада 2017 р.

Година цікавої граматики

У рамках Місячника української мови в 5 і 6 класах проведена година цікавої граматики. Захід пройшов під девізом:
Велична, щедра і прекрасна мова,
Прозора й чиста, як гірська вода.
Це України мова барвінкова, 
Така багата й вічно молода.

середа, 22 листопада 2017 р.

Мовна подорож п'ятикласників

Сьогодні ми з учнями 5 класу мандрували  незвичайною і  чарівною країною МОВОЗНАВСТВА.  Подорож проходила під гаслом "Ми зібрались в класі  дружно, щоб  позмагатись.
                                  І про мову нашу рідну  цікаве   дізнатись"

понеділок, 20 листопада 2017 р.

Завдання для моїх шестикласників!

Вже декілька  уроків ми з вами мандруємо незвичайною країною ФРАЗЕОЛОГІЄЮ. Тому сьогодні для вас нове завдання: підібрати фразеологізми до малюнків. Час на виконання - до 23 листопада! БАЖАЮ  УСПІХІВ!

четвер, 9 листопада 2017 р.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 

 Сьогодні на Українському радіо  відбувся XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який проходив під гаслом "Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета". Учні нашої школи із задоволенням приєдналися до цієї акції і написали диктант "Наші пісні".

Конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

Нині проводиться багато конкурсів знавців української мови. Одним із наймасовіших і найпопулярніших є Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, який уже сімнадцятий рік упевненою ходою крокує не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, де живуть наші співвітчизники. Це підтвердження того, що словесність – початок усіх наук. Вона - джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає силу і розливається могутньою рікою духовності. У нашій школі 9 листопада стартував І етап цього конкурсу. 

Мово моя українська  чарівна,Ми з тобою – народ! І йдемо до мети!Краща з кращих у світі, неначе царівна!Ти живи у віках, понад світом лети!


Мова – великий подарунок природи. І у кожного народу вона своя. Нам народ створював мову віками, і витворив одну з найбагатших і найпрекрасніших слов’янських мов.

пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

7 поширених помилок в українській мові

Ми всі часом помиляємося, мимоволі вживаємо кальки з російської мови чи неправильно наголошуємо слова. І не дивно! Ще Вольтер у свій час сказав: “Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя”.
Деякі помилки трапляються надто часто. Пропоную звернути на них увагу та намагатися їх уникати.

понеділок, 16 жовтня 2017 р.



VIIІ ВСЕУКРАЇНСЬКА УКРАЇНОЗНАВЧА ГРА “СОНЯШНИК” ВІДБУДЕТЬСЯ 1 БЕРЕЗНЯ 2018 РОКУ


Юні казкарі


П'ятикласники, як і всі діти люблять читати казки. Разом із героями народних казок вони мандрували, співпереживали, раділи їх успіхам. А після вивчення різновиду казок, самі спробували свої  сили у створенні казки. Всі працювали із задоволенням. Дійсно, дитяча уява безмежна. А потім: презентація власного твору. Були казочки і побутового характеру, і фантастичні, але найбільше - про тварин. Учні чудово справилися із завданням і отримали високі бали. І найголовніше: у кожному творі добро перемогло і хитрість, і зло. Тому я впевнена, що наші діти ніколи не пройдуть мимо чужої біди.

неділя, 1 жовтня 2017 р.

ВСІХ  КОЛЕГ ВІТАЮ  З  ДНЕМ УЧИТЕЛЯ!!!


День самоврядування в Лемешівській школі

Вже стало доброю традицією у нашій школі проводити день самоврядування напередодні Дня вчителя. 

неділя, 24 вересня 2017 р.

Лемешівка святкує!


22 вересня село Лемешівка відзначало своє 392 - річчя.  Цього дня відсвяткувати таку солідну дату разом із  лемешівцями приїхало багато гостей із сусідніх сіл, Яготина. Свято було чудове: прекрасний концерт, розваги для дітлахів, різні смаколики! Це було дійство, яке об'єднало  всіх: і дорослих, і молодих! Після святкування залишилися приємні. незабутні враження. Щира подяка організаторам свята!!!

Свято  квітів

22 вересня наша школа перетворилася у царство богині Флори: різнобарвні квіти своїм ароматом заполонили все навколо. А світ дитячої фантазії створив такі неповторні композиції! Здається, що свято проходить щороку і ми вже все бачили. Але це зовсім не так. Кожен клас знову здивував. Учні дуже старалися, адже їх композиції прикрашатимуть чудовий захід - День села. Хочеться  подякувати і учням, і вчителям: попрацювали на славу! ВСІ  МОЛОДЦІ!!!

четвер, 21 вересня 2017 р.

ДЕНЬ  МИРУ  в Лемешівській ЗОШ І - ІІІ ступенів

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, яскраво світить сонечко, земля не здригається від страшних вибухів. Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. 

вівторок, 19 вересня 2017 р.

СПИСОК  ЛІТЕРАТУРИ  ЗНО - 2018


Екс-учасники ЗНО постійно радять завчасно приступати до підготовки з української літератури. Основна вага цієї частини тестування припадає на твори різних авторів, періодів та жанрів. І уже сьогодні пора переходити до самого переліку цих творів. (Згідно з програмою ЗНО з мови та літератури на 2018 рік).
А одинадцятикласникам потрібно перевірити себе і з'ясувати, які твори вони добре засвоїли, а що  необхідно перечитати.

Ось така краса розцвіла у мене в класі!


середа, 13 вересня 2017 р.

Метод проектів на уроках української мови

Метод проектів – це освітня технологія, яка націлена на придбання учнями знань у тісному зв’язку з реальною життєвою практикою, формування в них специфічних вмінь та навичок завдяки системній організації проблемно-орієнтованого навчального пошуку.

вівторок, 5 вересня 2017 р.

Результати конкурсу "СОНЯШНИК - 2017"

У нашій школі стає доброю традицією вручати нагороди за участь у Всеукраїнознавчій грі "Соняшник" на першій робочій лінійці. 
Приємно відзначити, що наші учні вже вкотре мають чудові результати!!!

пʼятниця, 1 вересня 2017 р.

Вітаю всіх читачів блогу, колег з чудовим святом - Днем знань!

Непомітно продзвеніла веселкова карусель теплого літа, і 1 вересня знову зібрало нас у рідному колі, у дружній шкільній родині.

неділя, 27 серпня 2017 р.

Вірний син українського народу

Сьогодні, 27 серпня, 151 річниця  дня народження Великого Каменяра - поета, перекладача, вченого, політичного діяча.

 Найцікавіші факти з біографії Івана Франка

Мати Івана Франка походила з розореного благородного роду і була молодшою за чоловіка на 33 роки. Загинула вона, коли Франку було 15 років.

середа, 23 серпня 2017 р.


Прапор звивається стрімко у вись
Синьо-жовтим мереживом долі,
В ньому мрії одвічні сплелись,
В ньому щедрості неба і поля.
Прапор Вкраїнський, вклонімось йому.
Доторкнімося спрагло вустами,
Пригорнім золотаву канву,
Щоб історії гомін був з нами.

понеділок, 21 серпня 2017 р.

Як воду п'ю із чистої криниці,
З-поміж людей вишукую слова.
І наша рідна мова-чарівниця
У віршах повнозвучних ожива.
Цвіте, як квітка маку серед поля.
Дзвенить, як пісня пташки чарівна.
І хоч нелегка в Україні доля,
Та вірю все ж відродиться вона.

НАША МОВА -  НАЙКРАЩА!!!

субота, 19 серпня 2017 р.

Невтомний трудівник на літературній ниві

Небагато в українській літературі митців слова, що написали б стільки творів найрізноманітніших жанрів, на найрізноманітніші теми, для читачів різного віку, як Олесь Донченко. Романи й повісті, вірші й поеми, п’єси й кіносценарії, публіцистичні статті, нариси, оповідання й казки – твори для дітей, юнацтва та дорослих.

Ура! Сьогодні  отрмала сертифікат для вчителя!!!

Чомусь так склалося, що маючи великий досвід (24 роки педагогічної діяльності), я лише один раз опублікувала  свої матеріали. Отримала Подяку  видавництва "ГРАНІ - Т" як учасник Всеукраїнського конкурсу на кращий конспект уроку з позакласного читання у 5 - 9 класах. І ось недавно випадково побачила  сайт, де пропонували вчителям, вихователям, методистам, директорам шкіл опублікувати свої авторські матеріали  та отримати сертифікат на підтвердження факту здійснення  публікації.

вівторок, 15 серпня 2017 р.

Через два тижні наша школа наповниться веселим дитячим щебетом: з новими силами, з новими ідеями ми розпочнемо новий навчальний рік. Хочеться, щоб цей навчальний рік приніс нам у школу лише приємні зміни. Тому і зустрічатиму я своїх учнів в оновленому кабінеті, де їм буде затишно і зручно.  З нетерпінням чекаю своїх "подорослівших" шестикласників.

середа, 2 серпня 2017 р.

НОВИЙ  2017 - 2018 НАВЧАЛЬНИЙ  РІК
Рекомендації  щодо  ведення  журналів
1  Запис дати (арабськими цифрами, наприклад 30/09), тему кожного уроку та домашнє завдання (учитель записує зміст завдання та характер його виконання, сторінку, номери задач або вправ; в мовах повинна простежуватися комунікативна лінія); Обсяг та ступінь складності завдань для школяра повинен відповідати санітарним вимогам для даної вікової групи.

середа, 19 липня 2017 р.

СІМ НАВЧАЛЬНИХ ЗОН, ЯКІ ПОВИННІ БУТИ В КОЖНОМУ КЛАСІ

У підготовці до нового навчального року треба врахувати безліч речей. Дуже часто часу вистачає лише на те, щоб переглянути календарний план, стандарти, нові закони, продумати тестування, але потрібно подумати й про те, як організувати клас – розставити парти, розвісити дошки оголошень і систематизувати матеріали.
Ви можете поєднати ці, здавалось би, різні компоненти в систему семи навчальних зон.  Пропонуємо такі зони: Відкриттів, Новин, Матеріалів, Комунікативна і Тематична Зони, Зона Вчителя і Зона Тиші. Це допоможе вам створити певну систему, що заощадить ваш час і підтримуватиме порядок у класі з першого ж дня.

середа, 28 червня 2017 р.

ДЕНЬ  КОНСТИТУЦІЇ  УКРАЇНИ!


Бажаю щастя, добра і злагоди, порозуміння і згуртованості, через які пролягає шлях до нового життя, до кращого прийдешнього.
Нехай невичерпним буде джерело віри, надії й любові до України!

неділя, 25 червня 2017 р.

З  ДНЕМ  МОЛОДІ!!!


Усіх, хто душею молодий, вітаю зі святом,
А таких на Україні — не перерахувати!
Хай у житті завжди щастить,
Несе хай радість — кожна мить,
Ідей цікавих, мрій казкових,
І днів веселих, і чудових!

середа, 14 червня 2017 р.

Ключові зміни оновлених програм 5-9 класів

Міністерством освіти затверджено 40 оновлених навчальних програм для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Лілією Гриневич. Також програмам наданий гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України». Пропонуємо ознайомитись з основними змінами, що були внесені до програм членами робочих груп.


Експертна комісія УЦОЯО встановила поріг "склав/не склав" для тесту ЗНО з української мови і літератури

Поріг тесту ЗНО з української мови склав 24 тестових бали.

пʼятниця, 9 червня 2017 р.

Друг - це той, хто знає мелодію твого серця, і може її наспівати, коли ти забудеш слова...



четвер, 1 червня 2017 р.

Школа — велика дитяча країна,
В ній відкривається білий наш світ.
Тут пізнає себе кожна дитина,
І відправляється звідси в політ.


Прекрасна наша Лемешівська школа будь - якої пори року! Але саме зараз вона неперевершена у своїй красі, бо потопає в буянні різноманітних квітів!

Коли у небі сонечко сміється,
А в полі, лузі квіти розцвітають,
Тоді  усіх із цим прекрасним святом -
З Днем захисту дітей завжди вітають.

вівторок, 30 травня 2017 р.

Cлавні  пам'ятки  Лемешівки


Багата історичними пам’ятками   рідна Лемешівка: козацьке укріплення «Телепень», прадавня могила   Святогор,  старезний маєток пана Віктора  Закревського,  в якому тричі гостював Т.Шевченко…

пʼятниця, 26 травня 2017 р.

Останній дзвінок у Лемешівській школі


Дзвени над минулим і над прийдешнім,
Поклич в останнє на урок.
Дзвени над дитинством з яким попрощались,
Веселий, сумний  останній дзвінок.

понеділок, 22 травня 2017 р.

Сьогодні пам'ятний день - 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева


Над широким Дніпром у промінні блакить, 
І висока, і тиха могила. 
В тій могилі співець незабутній лежить, 
Що народу віддав свої сили, 
Що народу віддав своє серце й пісні, 
Свої мрії про зорі досвітні... 
А навколо лани вдалині, вдалині 
Розлетілись, як птиці блакитні...